Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ceyhan Ticaret Odası Sürekli Eğitim Merkezi Törenle Açıldı
Ceyhan Ticaret Odası ve İŞ-KUR işbirliği ile kurulan Sürekli Eğitim Merkezinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Ceyhan Ticaret Odası Sürekli Eğitim Merkezi Törenle Açıldı
Tarih 08 Temmuz 2010, 09:57
Ceyhan Ticaret Odası ve İŞ-KUR işbirliği ile kurulan ‘Sürekli Eğitim Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Ceyhan Ticaret Odası, İŞ-KUR ve Ceyhan’daki kurum ve kuruluşların işbirliği ile açılan “Ceyhan Ticaret Odası Sürekli Eğitim Merkezi” ile Ticaret Odası’nın devamlı olarak diğer eğitim kurumlarını da desteklediği eğitim faaliyetlerini sistematik hale getirildiği ve 2004’den bu yana Mesleki Eğitim Merkezi, Halk Eğitim Merkezi, Endüstri Meslek Lisesi gibi mesleki eğitim kuruluşlarının da desteklediği kursları belirli bir çatı altında toplandığı  bildirildi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Ticaret Odası Başkanı Ali Duru, Sürekli Eğitim Merkezinde yılda 36 kurs açarak 720 kişiye eğitim vermeyi planladıklarını söyledi.

Sürekli Eğitim Merkezinde, mesleki konularda çeşitli eğitim ve kurslar düzenleyerek işsizlere meslek kazandırmanın yanında işletmelerin her türlü eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılandığını söyleyen Duru sözlerine şöyle devam etti:

 “Açmış olduğunuz Sürekli Eğitim Merkezi en kaliteli hizmeti vermek üzere yapılandırılmış olup sınıflarımız modern teknoloji ile donatılmıştır. Bölgenin kalkınması için ihtiyaç duyulan meslek dallarında istihdam garantili kurslar, ara eleman yetiştirme kursları ve kariyer becerileri gibi birçok eğitimler verilecektir.

Eğitim merkezimiz Uluslararası standartlarda eğitim verecek olup, belgelendirmeler Avrupa birliği standartlarında yapılacaktır. Avrupa birliği standartlarında verilecek olan belgeler sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa birliği ülkelerinde geçerli bir sertifika olacaktır.

Sürekli Eğitim Merkezimizde teorik eğitimler verilecek olup, uygulamalı eğitimler Ceyhan Belediyesi’nin tahsis ettiği 8000 metre karelik alanda kurulacak olan ‘Eğitim ve Belgelendirme Merkezi’mizde yapılacaktır” dedi.

Adana Valisi İlhan Atış ise konuşmasında, Ceyhan’ın Adana’nın yüzük taşı olduğunu ve gelecekte Türkiye’nin en iyi ve en zengin kentlerinden biri olacağını söyledi.

150 milyon ton petrolün aktığı, 10 milyon ton petrolün işlendiği rafinerisinin yanı sıra yeni petrol rafinerileri ve petrol kimya tesislerinin kurulacağı muhteşem bir kent olacağını vurgulayan Atış, şunları söyledi:

“Bizim görevimiz bu kentleşme olurken, planlı kentleşmeyi sağlamaktır. Yani gelişi güzel kentleşmeyi engellemeliyiz. Şuan ki çalışmalarla Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız bunu başarıyorlar kendilerini tebrik ediyorum. Bu başarıları arttırmak için daha çok çalışmamız gerekiyor. Bunu da Adana Valiliği de dahil olmak üzere hep birlikte başaracağımıza inanıyorum” dedi.

"Ben maliye bakanının yerinde olsam Ceyhan ve Adana'da yaşayanlardan yaşama vergisi alırım" diyen Vali Atış, "Çünkü siz dünyanın en güzel topraklarında yaşıyorsunuz. En güzel topraklardan yiyip içiyorsunuz ve bedava yaşıyorsunuz. Parke parası, palto parası, kömür parası vermiyorsunuz. Yani bedava yaşıyorsunuz. Öyleyse buranın kıymetini bilmek zorundasınız." diye konuştu.

BTC Genel Müdürü Can Suphi ise, BTC olarak bu projenin bir katılımcısı olmaktan gurur duyduğunu belirterek “BTC boru hattının dünyaya açılış noktası Ceyhan’dır. Bu yüzden Ceyhan bizim ve BTC ortakları için çok önemli bir yerdir. BTC olarak böyle bir projeye destek vermekten gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Doç. Dr. M. Kemal BİÇERLİ ise, yaygın eğitimin önemli olduğunu ve Türkiye’de ciddi bir işgücü emek piyasası uyumsuzluğu olduğunu belirterek “bu nedenden dolayı yaygın eğitim çok önemli. Diğer taraftan da küreselleşen ve üretim teknolojisinin hızla değiştiği dünyada insanların herhangi bir bilgiye beceriye sahip olmaları artık ömür boyu işlerini yürütmelerine yetmiyor. Zamanla bilgi ve becerilerin demode olduğunu görüyoruz. Bunların güncellenmesi ve yeni bilgi ve becerilere doğru gelişmesi gerekiyor. Bu açıdan yaygın eğitim merkezleri çok önemlidir. Ceyhan’da böyle bir eğitim merkezinin açılması çok güzel, buranın açılmasında emeği gecen herkese teşekkür ediyor eğitim merkezinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Programda Adana Valisi İlhan Atış, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Doç. Dr. M.Kemal Biçerli, Türkiye İş Kurumu Adana İl Müdürü Haşim Meydan, BTC Genel Müdürü Can Suphi, Kosgep Daire Başkanı Ahmet Alperen, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Karagözoğlu, Ziraat Odası Başkanı Yavuz Tezcan ve Sektörler Arası İşbirliğine Dayalı İstihdamı Geliştirme Projesi Saha Koordinatörü İzzet Çevik’e katkılarından dolayı plaket verildi.


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAZARLARIMIZ

Bir Fincan Kahvenin Hatırı15 Ağustos 2014
 Online :  44   |     Toplam :  2819907   |     Ip Adresiniz :  54.167.41.199

Truva Reklam, Matbaacılık & Bilgisayar Ldt.Şti. | Yeni Ceyhan Gazetesi. Her hakkı saklıdır ©

YASAL UYARI: YENİCEYHAN Gazetesi; Sitemizde yayınlanan her türlü, resim, makale, yazı veya belgenin site yetkililerimizden izinsiz olarak kaynak gösterilerek dahi alınması, kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde resmi işlemlere başvurulacaktır.


Adana Haber : GazeteAdana.Com | Adana'nın En Büyük Haber Sitesi


Tasarım : KlasDizayn.Com | Altyapı: MyDesign