Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ceyhan'daki Sevindirici Gelişmeler...
08 Haziran 2010, 12:00
    Ceyhan'la ilgili sürekli yazı yazıyorum. Yapılan ve yapılmayan her konu hakkında yazmaya çalışıyorum. Amacım halkımızı olumlu yönde bilinçlendirmek, sahip olduğu fırsatların farkına varmasını sağlamak ve bir an önce yapması gerektiği değişimi gerçekleştirmesidir.

    Değişimin meydana gelmesi sabır gerektiren bir iştir. Değişimin farkına varmak ve değişimin içinde olmak ise anlıktır. Uzun zamandan beri yapmamız gereken gerçek değişimi, yavaş yavaş hissetmeye başladık.

    Güzel ilçemiz fedakâr ve çalışkan vatan evlatları sayesinde değişimi solumaya başladı. İşte birkaç güzel örnek:

    Öğretmen evinin gayet lüks ve modern bir şekilde yapılması, Ceyhan'a yakışır bir eser meydana getirdi.

Bu yıl eğitim öğretime açılması planlanan Fen Lisesi binası, yine Ceyhanlı bir hayırsever tarafından yaptırılmış olması takdir edilecek bir davranış ve eserdir.

    İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi idaresi tarafından, okulun ikinci katındaki koridorda Çanakkale konulu bir müze oluşturulmuş. Her tabloda Çanakkale'de yaşanan bir tarih sahnesi mevcuttur. Şu yaz tatilinde çocuklarınızı alıp ziyaret edebileceğiniz ve Ceyhan'da görülmesi gereken bir tarihi mekân olmuştur.

    Ceyhan Devlet Hastanesi bünyesinde yeni yapılan Acil Servis ünitesi gayet şık ve modern bir görüntü verilerek inşa edilmiş olması da, Ceyhan halkına çok güzel bir hizmet olmuştur. İsken tarafından yaptırılmış olması da, daha farklı bir boyut ve güzellik katmıştır. İlçemiz enerji bölgesine yapılması planlan onlarca büyük firmanın, zamanla Ceyhan'a nasıl değiştirebileceğinin güzel bir kanıtıdır.
    Ceyhan'da ardı ardına açılan ve yapımı süren anaokulu, ilköğretim ve liseler değişimin ön ayakları niteliğindedir. İnşallah fakülte binaları ve üniversite kampusu inşaatları bunları takip eder.
    Ceyhan Belediyesinin yaptığı park, bahçe, köprü, toplu konut ve parke yollar her ne kadar, bir zamanlar değişimin ön ayağını oluşturmuş olsa da, yetersiz ve kısa soluklu bir çalışma olarak kalmıştır. Ceyhan'ın yeni yüzünü meydana getirememiştir. Değişim, insanlara görüntü ve para kazandırmakla (iş imkânı sağlama) olur. Değişim, insanların yaşam standardını yükseltmekle olur. Bu da onlara iş imkânı ve makul bir ücret karşılığında hayatını idame etme imkânı sağlayarak olur.

    Ceyhan'da marketlerin çoğalması ve halkın alışveriş alışkanlığını değiştirmesi, aslında Ceyhan halkının değişime yatkın olduğunu göstermektedir. Temiz, bol çeşit, uygun fiyat ve bol kampanyalı geniş ve ferah alışveriş merkezleri her zaman daha cazip olacaktır. İlçemizdeki mevcut marketlerden her yönden daha büyük ve kapsamlı, malum marketler gelip de kurulması halinde; bu mevcut marketler de bir takım sıkıntılar yaşayacaktır. Şube sayılarını düşürecek, marketlerinin standartlarını yükseltmek zorunda kalacaklardır.

    Tamamlanması beklenen ve büyük bir bütçeye mal olan, Özel Çınar hastanesi ilçemiz halkı ve bölgedeki firmalar için güzel bir hizmet olacaktır. Ceyhan'ın kalkınmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.

    Ceyhan'a yapılacak her kuruş yatırım desteklenmelidir. İlçemiz yatırım cazibesi yüksek olan bir yerdir. Sürekli olacak diye düşünmeyelim, bazı fırsatlar kaçtı mı bir daha yakalanmıyor.
Allah'ın affetmediği, kul hakkını üstüne alan yöneticiler, idareciler, görevliler ve tüm imkân sahiplerini; halk da affetmeyecektir.

    Yukarıda belirttiğimiz güzel çalışmaları yapan, yaptıran, aracılık eden ve bizzat çalışan tüm herkese gönülden teşekkür ediyorum.    
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAZARLARIMIZ

Bir Fincan Kahvenin Hatırı15 Ağustos 2014
 Online :  36   |     Toplam :  2803191   |     Ip Adresiniz :  54.234.59.94

Truva Reklam, Matbaacılık & Bilgisayar Ldt.Şti. | Yeni Ceyhan Gazetesi. Her hakkı saklıdır ©

YASAL UYARI: YENİCEYHAN Gazetesi; Sitemizde yayınlanan her türlü, resim, makale, yazı veya belgenin site yetkililerimizden izinsiz olarak kaynak gösterilerek dahi alınması, kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde resmi işlemlere başvurulacaktır.


Adana Haber : GazeteAdana.Com | Adana'nın En Büyük Haber Sitesi


Tasarım : KlasDizayn.Com | Altyapı: MyDesign