Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CEYHAN FİNAL YENİ HİZMET BİNASINDA
Hizmet Kalitesini Arttırmak için Ceyhan Final Çamlıyol da ÖSS Merkez Şubesi Yeni Hizmet Binasına Taşındı.
CEYHAN FİNAL YENİ HİZMET BİNASINDA
Tarih 17 Temmuz 2009, 12:03
   
2002 yılından bugüne Ceyhan'da eğitim-öğretim alanında büyük hizmetler sunan, sektörünün köklü kurumu Ceyhan Final Dergisi Dershaneleri ÖSS Merkez Şube Müdürü İbrahim Uçar Bey'le yeni yerine yaptığımız "Hayırlı Olsun" ziyareti tatlı bir sobete dönüştü. Ceyhan'da eğitimin ve bu sektörde yıllardır başarıları göğüslemiş Ceyhan Final Dergisi Dershaneleri'nin dünü, bugünü ve yarını hakkında söyleştik.

    İnönü Bulvarı - Çamlıyol'da Saray Pastanesi karşısındaki yeni hizmet binası, gerek mimarisi, gerekse eğitime uygun tüm şartların yerine getirilmesi ile Ceyhan'da örnek bir eğitim-öğretim yuvası özelliği taşıyor.

    2009-2010 öğretim dönemi için tüm hazırlıklarını bitiren ve yeni dönem kayıtlarını yeni binasında yapmaya başlayan kurumun fiziksel mekan güzellikleri kadar samimi ve sıcak ortamından etkilenmemek mümkün değil. İşte özetle, Ceyhan Final Dergisi Dershaneleri ÖSS Merkez Şube Müdürü İbrahim Uçar Bey'le yaptığımız söyleşi;

    - Ceyhan Final ile ilgili genel bilgiler verir misiniz?
    "Final Eğitim Kurumları, 1980'de Türk Milli Eğitimine hizmet vermeye başladı. Bugün 206 şube, 3 okul, 3 yayın grubuyla ülkemizin her köşesinde hizmetine devam ediyor. Ceyhan Final ise 2002 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. İbrahim TAŞEL ve Genel Müdürümüz Sn. Şevket ERTEM beylerin katılımıyla öğretim hayatına başladı. Şu an ÖSS, SBS ve KPSS alanlarında hizmet veriyoruz. Ceyhan herkesin bildiği gibi önemli bir enerji bölgesine dönüşmekte. Ciddi bir özel okul ihtiyacı var. İnşallah Final Eğitim Kurumları, "Final Okulları" ile gelecekte, İstanbul, Bursa ve Diyarbakır'da olduğu gibi Ceyhan'da da hizmet verecektir."

    - Niçin yeni bir binaya ihtiyaç duydunuz?
    "Yıllardır hizmet verdiğimiz binamız yapılırken eğitim-öğretim amaçlı inşaa edilmemişti. Ceyhan'a veli ve öğrencilerimize mümkün olduğunca üst düzey hizmet vermişti. Sürekli artan ve değişen ihtiyaçlara cevap vermek, daha modern şartlarda hizmet verme anlayışı ile yeni bir mekan arayışımız başlamıştı. Proje aşamasında Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem Bey'in bizzat ilgisi ile Final'in mimarı görevlendirilmiş, mekan ve yer konusunda bizim ve diğer şubelerin bilgi birikim, tecrübe ve görüşleri çerçevesinde Ceyhan hizmet binası bugünkü haline getirilmiştir."

    - Ceyhan'daki eğitim-öğretimi nasıl görüyorsunuz?
    "1989'dan bugüne farklı illerde görev yapmış biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, beklediğimizin çok üstünde bir potansiyel ile karşılaştık. İlköğretim hayatının bu kadar canlı olduğu başka bir yer görmedim. Velilerin ilköğretimde ilgileri üst düzeyde. Ancak ortaöğretimde bu ilginin azaldığını görüyorum. Açılan ve açılacak olan liselerle bu durumun değişeceğine inanıyorum. İlçemizde Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, 3 adet Anadolu Lisesi, 3 Genel Lise ve 7 Meslek Lisesinin olması büyük bir zenginliktir. Artık görev biz eğitimcilere düşüyor. Yani, unumuz, şekerimiz, yağımız var, görev ustaların sırtında... Biz Final Eğitim Kurumları olarak binlerce öğrencimizi üniversiteli yaptık, yapmaya da devam edeceğiz İnşallah... Ceyhan'daki kamuoyu bizim okullarımıza ve öğrencilerimize yaptığımız hizmetleri yakından biliyor."

    - Ceyhan Final'in gelecekle ilgili hedefleri nelerdir?
    "Öncelikle milletimizin bize verdiği teveccühün sorumluğu ile milletimize ve devletimize eğitim-öğretimde donanımlı, başarılı, çalışkan, ahlakî değerleri yüksek gençler yetiştirmektir.Yerel değerlerimizi yitirmeden, evrensel değerlerle bütünleşmek için önümüze büyük hedefler koyduk. Final Eğitim Kurumları olarak Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet veriyoruz. Her geçen gün eğitim-öğretimin kalitesini ve seviyesini arttırmak için gerekli yatırımlar sürmektedir. Final Okulları, İstanbul, Bursa ve Diyarbakır'da eğitim-öğretime başladı. Hedef bunu ülke çapında yaygınlaştırmaktır. İnşallah Final Üniversitesi'ni de kuracağız. Bizim en büyük hedefimiz ise Final Okullarını Ceyhan'da açmak ve Final Üniversitesi'nin bir bölümünü de Ceyhan'a açtırmaktır.

    İnşallah yeni ÖSS hizmet binamız bütün bu hedeflere şahitlik eder. Ekip çalışmasına inanan, ahlakî değerleri düstur edinen ve herşeyin kayıt altına alınmasını bilen, istatistiki çalışmalara önem veren bir doğrultuda planlama yapan, hedefler koyan ve bu hedeflerin takipçisi olan bir anlayışa sahibiz.

    Biz hiçbir başarının tesadüf olmadığına inanıyoruz. Final'in 29 yıllık yolculuğu da bunun en güzel göstergesidir."

    Eğitim-Öğretim camiasının saygın bir kişiliği olan Sayın İbrahim Uçar'a bu güzel umutlar ve hedefler taşıyan söyleşi için YENİCEYHAN Gazetesi olarak teşekkür eder, yeni binalarının kendilerine ve tüm Ceyhanlılara hayırlı olmasını temenni ediyoruz.


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAZARLARIMIZ

Bir Fincan Kahvenin Hatırı15 Ağustos 2014
 Online :  44   |     Toplam :  2819378   |     Ip Adresiniz :  54.89.233.81

Truva Reklam, Matbaacılık & Bilgisayar Ldt.Şti. | Yeni Ceyhan Gazetesi. Her hakkı saklıdır ©

YASAL UYARI: YENİCEYHAN Gazetesi; Sitemizde yayınlanan her türlü, resim, makale, yazı veya belgenin site yetkililerimizden izinsiz olarak kaynak gösterilerek dahi alınması, kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde resmi işlemlere başvurulacaktır.


Adana Haber : GazeteAdana.Com | Adana'nın En Büyük Haber Sitesi


Tasarım : KlasDizayn.Com | Altyapı: MyDesign