Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CEYHAN TİCARET ODASI SEÇİMLERİ...
17 Ocak'ta Yapılan Ceyhan Ticaret Odası Seçimlerinde Rakiplerini Büyük Farkla Geçen Ali DURU: KAZANAN CEYHAN OLDU
CEYHAN TİCARET ODASI SEÇİMLERİ...
Tarih 22 Ocak 2009, 01:35
Ceyhan Ticaret Odası-CTO seçimleri sonuçlandı. Yaklaşık 1400 üyesi bulunan Ceyhan Ticaret Odası seçimlerine geçmiş yıllara göre ilgi çok büyüktü. 600 üyenin oy kullandığı seçimde 8 gruptan 2'li, 3'lü listelerin çıkması tatlı bir rekabeti beraberinde getirdi. Sabah saat 09:00'da başlayan oy verme, 17:00'ye kadar sürdü. Seçim dolayısıyla bir araya gelen CTO üyeleri, bir yandan seçimle ilgili kritikleri yaparken, diğer taraftan güncel ekonomik ve siyasi gelişmeleri ve yerle seçimin değerlendirmesini yaptılar.

Sandıkların açılması ve oy sayımıyla gruplarını temsil edecek meslic üyeleri de belli oldu. Kazanan yeni Meclis Üyeleri: Ali Duru, Hakan Bozkurt ve Ümit Açık, Ersin Aktuğ, Mustafa Kul, Ali Yıldız, Oğuz Önçer, Suat Sobacı, Nurettin Çetiner, Hamdi Kaman, Mustafa Özdemir, Osman Keşlikli, Servet Çubuk, Kasım Önük, M. Ali Toptaş, Sabahattin Kemik, Cengiz Özal, Şeref Can, Bilal Bozcalar, Ali Uzel, Ahmet Cin, Ahmet Çetin, Halil Eygi, Nadir Şahin, Mehmet Filik, Hasan Tokuç, Derviş Aydız ve MÜMTAZ AKDOĞAN.

21 Ocak 2009'da yapılacak toplantı ile Ceyhan Ticaret Odası yeni Yönetim Kurulu oluşturulacak.
 
Seçimle ilgili değerlendirmelerini aldığımız CTO Başkanı Ali DURU, "Siyasetüstü bir anlayışla, bu hizmet yarışına katılan, Ceyhan'ı kendi meslek gruplarında temsil etmeye hak kazanmış arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Kazanamayan arkadaşlarımıza da seçimlerde gösterikleri çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Kazanan, kazanamayan tüm arkadaşlar bizim arkadaşımızdır, üyemizdir. Bu bir rekabet değil hizmet yarışıdır. Bu yarışa katılarak Ceyhan Ticaret Odası'nın gücünü, etkinliğini ortaya koymuştur. Üyelerimizin seçimlere yoğun ilgi göstermeleri bizleri de memnun etmiştir. Üyelerimiz odalarına sahip çıkmışlardır." dedi. Ceyhan Ticaret Odası'nın, siyasi bir arena olmadığını şimdiye kadar ve bu yönetimde de her görüşten ve farklı siyasi partilerde de görev yapmış, halen yapan üyelerin bulunduğuna dikkat çeken Ali DURU, "Türkiye'nin dört bir köşesinde diğer oda başkanlarının ve özellikle TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun bizzat bizleri arayıp kutlamaları CTO'nın gücünü göstermektedir. Seçime katılan, destekleyen seçim sonrası bizleri arayıp tebriklerini ileten kurum, kuruluş ve şahıslara özellikle TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU'na şükranlarımı sunuyorum. Ceyhan ve Ceyhan Ticaret Odası Türkiye çapında önemli bir konumdadır."dedi.

Ceyhan Ticaret Odası Başkanlığını 7. kez kazanan Ali DURU ile yaklaşık iki saat sohbet havasında geçen görüşmemizde birçok konuda sorular sorduk ve görüşlerini aldık. Seçimin değerlendirmesini sorduğumuzda DURU, "Seçime katılan tüm arkadaşlar bizim üyemiz, herkese teşekkür ediyorum, ilgi ve alakaları için" diyor. Seçimin geride kaldığını bundan sonra daha önceden uzun süredir üzerinde çalıştıkları projeleri tamamlamalarının Ceyhan için büyük önem taşıdığını vurguluyor Sayın Başkan. Ali DURU, "Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi, Enerji İhtisas ve Endüstri Bölgesi, Çukurova Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği projeleri, İşkur ile Meslek Kursları projeleri gündemimizde olan ve bir an önce sonuçlandırılması gereken projelerdir. Bölgemizin kalkınmasına büyük faydalar sağlayacak bu projelerin başarılı olması dört faktörün birarada uyumlu çalışması ile mümkündür. Bunlar; Devlet, Siyasi İrade, Yerel Yönetim ve Sivil Toplum Örgütleridir. Bu dört gücü bir araya getirerek bölgemizin kalkınmasında önemli adımlar atacağız. Bu konuda çalışmalarımız ve temaslarımız sürmektedir. Özellikle bölge milletvekillerimize önemli görevler düşmektedir. Görüşmelerimizde bu projelere tam destek vereceklerini dile getirdiler." dedi. Ceyhan Ticaret Odası'nın güçlü bir hizmet mekanizması olduğunu, yönetimde yer alan tüm meclis üyelerinin ve 25 yıldır başkanlık yapan kendisinin maaş almadan Ceyhan sevgisi ve Ceyhan'a hizmet vermenin onuruyla bu görevi yerine getirdiklerini ifade eden Ali DURU, "Biz gücümüzü koltuktan almadık, seçimle geldik, gücümüzü birleştirerek Ceyhan Ticaret Odası'nın bugünlere gelmesini sağladık. Ancak bundan sonra da yapılacak çok önemli işler ve hizmetler vardır. Ceyhan, Enerji İhtisas ve Endüstri Bölgesi'nden gerektiği kadar faydalanmalıdır. Ceyhan'ın geleceğe hazır olması için odamız üstüne düşen sorumluluğun bilincindedir ve çalışmalarına aralıksız devam etmektedir." dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAZARLARIMIZ

Bir Fincan Kahvenin Hatırı15 Ağustos 2014
 Online :  24   |     Toplam :  2818393   |     Ip Adresiniz :  54.204.90.135

Truva Reklam, Matbaacılık & Bilgisayar Ldt.Şti. | Yeni Ceyhan Gazetesi. Her hakkı saklıdır ©

YASAL UYARI: YENİCEYHAN Gazetesi; Sitemizde yayınlanan her türlü, resim, makale, yazı veya belgenin site yetkililerimizden izinsiz olarak kaynak gösterilerek dahi alınması, kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde resmi işlemlere başvurulacaktır.


Adana Haber : GazeteAdana.Com | Adana'nın En Büyük Haber Sitesi


Tasarım : KlasDizayn.Com | Altyapı: MyDesign