Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ceyhan'ın Kurtuluşu Konulu Şiir, Kompozisyon Ve Resim Yarışması Sonuçlandı
Ceyhan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının sonuçlandığı bildirildi.
Ceyhan'ın Kurtuluşu Konulu Şiir, Kompozisyon Ve Resim Yarışması Sonuçlandı
Tarih 31 Aralık 2010, 10:02
Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Ali Arslan yaptığı açıklamada Ceyhan`ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen ‘6 Ocak Ceyhan`ın Kurtuluşu’ konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının sonuçlandığını söyledi.

Yarışmaya katılan eserlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nün belirlediği seçici bir kurulu tarafından değerlendirildiğini ifade eden Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Ali Arslan, yarışmada; ilk ve orta öğretim öğrencilerinden dereceye giren birincilere 500, ikincilere 400 ve üçüncülere ise 300 TL, Ceyhanlı şairlerden dereceye giren birinciye 1000, ikinciye 750, üçüncüye de 600 TL para ödülü verileceği belirtildi.

6 Ocak 2011 tarihindeki kurtuluş kutlamalarında ödüllerini alacak olan yarışmacılar ve dereceleri ise şöyle sıralandı:

İlk ve orta öğretim okulları arasında Şiir dalında birinciliği Sakarya İlköğretim Okulu’nundan Büşra Satar, ikinciliği Sarımazı İlköğretim Okulu’ndan Mustafa Güven, üçüncülüğü de Mithat Paşa İlköğretim Okulu’ndan Tugay Hanter kazandı.

Kompozisyon dalında: birinciliği Ceyhan Lisesi’nden Ahmet Faruk Kurtoğlu, ikinciliği Ceyhan Lisesi’nden Meltem Ayaz, üçüncülüğü de İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi’nden Fatma Nur Gider kazandı.

Resim dalında: birinciliği Cihan Burç İlköğretim Okulu’ndan Bala Sultan Bolat, ikinciliği Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan Gizem Uslu, üçüncülüğü ise Beş Ocak İlköğretim Okulu’ndan Emine Gündüz kazandı.

Ceyhanlı şairlere yönelik şiir yarışmasında ise birinciliği Osman Arslan ikinciliği Ali Yağan, üçüncülüğü de İbrahim Şaşma elde ettiler.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAZARLARIMIZ

Bir Fincan Kahvenin Hatırı15 Ağustos 2014
 Online :  36   |     Toplam :  2808234   |     Ip Adresiniz :  54.161.240.10

Truva Reklam, Matbaacılık & Bilgisayar Ldt.Şti. | Yeni Ceyhan Gazetesi. Her hakkı saklıdır ©

YASAL UYARI: YENİCEYHAN Gazetesi; Sitemizde yayınlanan her türlü, resim, makale, yazı veya belgenin site yetkililerimizden izinsiz olarak kaynak gösterilerek dahi alınması, kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde resmi işlemlere başvurulacaktır.


Adana Haber : GazeteAdana.Com | Adana'nın En Büyük Haber Sitesi


Tasarım : KlasDizayn.Com | Altyapı: MyDesign