Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu Şiir, Resim Yarışması
Ceyhan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen "6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu" konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasına başvuruların başladığı bildirildi.
6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu Şiir, Resim Yarışması
Tarih 15 Aralık 2010, 09:58
Ceyhan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen “6 Ocak Ceyhan`ın Kurtuluşu” konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasına başvuruların başladığı bildirildi.

Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Ali Arslan yaptığı açıklamada Ceyhan`ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü nedeniyle milli şuuru canlı tutmak ve Kuvay-i  Milliye ruhunu yaşatmak amacıyla ‘6 Ocak Ceyhan`ın Kurtuluşu’ konulu ilk ve orta öğretim öğrencilerinin katılabileceği şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının yanısıra Ceyhanlı şairlere yönelik olarak şiir yarışması düzenleyeceklerini söyledi.

Yarışmaya katılan eserlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nün belirlediği seçici bir kurulu tarafından değerlendirileceğini ifade eden Arslan, yarışmacıların, eserlerini 24 Aralık 2010 Cuma günü mesai bitimine kadar Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerektiğini söyledi.

Yarışmada; ilk ve orta öğretim öğrencilerinden dereceye giren birincilere 300, ikincilere 250 ve üçüncülere ise 200 TL, Ceyhanlı şairlerden dereceye giren birinciye 500, ikinciye 400, üçüncüye de 300 TL para ödülü verileceği belirtildi.

Öte yandan ödüllerin ise 6 Ocak 2011 tarihindeki kurtuluş kutlamalarında verileceği ifade edildi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAZARLARIMIZ

Bir Fincan Kahvenin Hatırı15 Ağustos 2014
 Online :  28   |     Toplam :  2874819   |     Ip Adresiniz :  54.196.119.93

Truva Reklam, Matbaacılık & Bilgisayar Ldt.Şti. | Yeni Ceyhan Gazetesi. Her hakkı saklıdır ©

YASAL UYARI: YENİCEYHAN Gazetesi; Sitemizde yayınlanan her türlü, resim, makale, yazı veya belgenin site yetkililerimizden izinsiz olarak kaynak gösterilerek dahi alınması, kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde resmi işlemlere başvurulacaktır.


Adana Haber : GazeteAdana.Com | Adana'nın En Büyük Haber Sitesi


Tasarım : KlasDizayn.Com | Altyapı: MyDesign