Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CEYHAN FEN LİSESİ...
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) tarafından yaptırılan okulun CEYHAN FEN LİSESİ olarak 2009'da...
CEYHAN FEN LİSESİ...
Tarih 11 Kasım 2008, 15:05
Ceyhan Milli Eğitim Müdürü Mustafa YAYLACI'dan aldığımız bilgilere göre, Namık Kemal Mahallesi Afetevleri'nin kuzeydoğusunda halen inşaatı süren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) tarafından yaptırılan okulun CEYHAN FEN LİSESİ olarak 2009'da hizmete girecektir.
 
16 derslikli, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarlı, kütüphane ve konferans salonu olan okul binası mimari görünümü ile de modern eğitim olanaklarına sahip.
 
Protokole göre 2 Şubat 2009'da Ceyhan Milli Eğitim'e teslim edilecek olan okul, 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında merkezi sistemle yapılacak sınavla kazanan öğrencilerle eğitim-öğretime başlayacak.
 
İlk yıl için öngörülen öğrenci sayısının 48 olduğunu kaydeden Ceyhan Milli Eğitim Müdürü Mustafa YAYLACI, bunun 72 öğrenciye çıkartılması için gerekli çalışma ve görüşmelerin sürdüğünü, bunun da en kısa sürede sonuçlanacağını ve Ceyhanlılara bunun da müjdesini vereceklerini açıkladı.
 
Öte yandan eski Kapalı Cezaevi'nin yerine Adana Valiliği tarafından yaptırılan ve Ceyhan Milli Eğitim'e Aralık 2008'de devredilecek  ilköğretim okulu da 2009'da Ceyhan eğitim-öğretiminin hizmetinde olacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAZARLARIMIZ

Bir Fincan Kahvenin Hatırı15 Ağustos 2014
 Online :  53   |     Toplam :  2764031   |     Ip Adresiniz :  54.237.32.10

Truva Reklam, Matbaacılık & Bilgisayar Ldt.Şti. | Yeni Ceyhan Gazetesi. Her hakkı saklıdır ©

YASAL UYARI: YENİCEYHAN Gazetesi; Sitemizde yayınlanan her türlü, resim, makale, yazı veya belgenin site yetkililerimizden izinsiz olarak kaynak gösterilerek dahi alınması, kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Aksi takdirde resmi işlemlere başvurulacaktır.


Adana Haber : GazeteAdana.Com | Adana'nın En Büyük Haber Sitesi


Tasarım : KlasDizayn.Com | Altyapı: MyDesign