Bugun...Gazetecilere Tehdit Kabul Edilemez

Tarih: 05-04-2018 16:09:41 + -


Ceyhan Aktif Gazeteciler Dernek Başkanı İzzet Aydemir, gazetecilere baskı ve tehdidin kabul edilmeyeceğini söyledi. Aydemir, dernek üyesi Ersin Sucu'nun yapmış olduğu bir haberden dolayı tehdit aldığını, bunun kabul edilmeyeceğini ifade etti. Aydemir'in yayınladığı mesajında şu açıklamaya yer verildi:


Gazetecilere Tehdit Kabul Edilemez

Gazetecilere Tehdit Kabul Edilemez...

Aydemir: Gazeteci baskıya boyun eğmez

Ceyhan Aktif Gazeteciler Dernek Başkanı İzzet Aydemir, gazetecilere baskı ve tehdidin kabul edilmeyeceğini söyledi. 
Aydemir, dernek üyesi Ersin Sucu'nun yapmış olduğu bir haberden dolayı tehdit aldığını, bunun kabul edilmeyeceğini ifade etti. Aydemir'in yayınladığı mesajında şu açıklamaya yer verildi:
"Derneğimizin üyesi Gazeteci Ersin Sucu yapmış olduğu bir haberden dolayı ciddi tehdit aldığını ifade etti.
Gazeteci, Kamuoyu yararına haber yapmak, vatandaşı bilgilendirmek, tarafsız ve objektif davranmakla mükelleftir.
Gazeteci Ersin Sucu, yapmış olduğu haber sonrası savcılığa gidip haberle ilgili bilgi ve belgelerini paylaşmıştır. Doğal olarak bugünden itibaren Gazeteci arkadaşımız adli makamlara taşımış ve konuyu ispatlamakla mükelleftir.
Haberin muhatabı olan kişi ve kişiler ise konuyla ilgili açıklama yapma hakkı olduğu gibi adli makamlarda haklarını arayabilirler.
LAKİN; tehdit ve şantajla gazeteciyi yıldırmak, baskı uygulamak, bezdirmeye çalışması kabul edilemez. 
'Ceyhan'da gazeteci yok, gazeteci yazamaz' gibi söylemlerle ilçede ciddi işler yapan gazetecilere yapılmış söylemler kabul edilemez. 
Gazeteciler, Basın yayın ilkeleri doğrultusunda haber yapmakla mükelleftir. Tehdit ve şantaja boyun eğmez. 
Gazetecilerin yapmış olduğu haberden dolayı herkes, Hukuk çerçeveleri içerisinde hakkını arayabilir ama gazeteci meslektaşlarımıza yapılacak her türlü sözlü veya fiziki tehditleri kabul edilemez.
Ceyhan Aktif Gazeteciler Derneği olarak yapılacak her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz..."Bu haber 680 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI